Velilere Tehdit Mektubu

| 27 Mayıs 2009

11

Karadeniz Teknik Üniversitesi(KTÜ) yönetiminin üniversitede yapılan eylemler sırasında görevlilerine çektirdiği resimler, “kimliği belirsiz kişiler” tarafından eylemlere katılan üniversitelilerin ailelerine postalanıyor. Üniversitede muhalefeti sindirmek için üniversite yönetimi “kimliği belirsiz kişiler” ile ortak çalışma yürütüyorlar.

KTÜ öğrencilerine baskılar dinmek bilmiyor

KTÜ Öğrenci Kolektifi üyesi üniversite öğrencileri üniversite yönetiminin yaklaşık bir yıldır yaptıkları bütün eylem ve etkinliklerde, üniversite tarafından görevlendirilen kişilerce tek tek resimlerinin çekildiğini belirtiyor. Üniversiteliler, son günlerde ailelerine “kimliği belirsiz kişiler” tarafından, üniversite içerisinden postalanmış mektupların gönderildiğini ve bu mektuplarda aileleri panikletmeye yönelik yazılı bir metinle birlikte, kendilerini katıldıkları eylemlerde gösteren fotoğrafların bulunduğunu belirtiyorlar. Üniversitelilerin dikkat çektiği bir diğer nokta ise; ailelerine yollanan resimlerle, soruşturmalar sırasında soruşturma hocalarının kanıt olarak kullandığı resimlerin aynı olması.

Üniversite yönetimi daha önce de Öğrenci Kolektifi üyeleriyle sohbet ederken resmini çektikleri bir basın mensubunun üniversiteye girişini yasaklamıştı. Öğrencilerin ailelerine yollanan mektupta şu ifadelere yer veriliyor:

mektuponSayın Veli,

Karadeniz Teknik Üniversitesinde Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü 1. sınıfta öğrenci olan … numaralı kızınız …’ nın üniversite içerisinde bulunan yasadışı sol ve bölücü gruplar içerisinde faaliyet yürüten şahıslarla birlikte hareket ettiği tarafımızdan görülmekte olup kendini KTÜ Öğrenci Kolektifi olarak isimlendiren bir grup kurdukları bilinmektedir.

Üniversite içerisinde ve şehir merkezinde KTÜ Öğrenci Kolektiflerinin düzenlediği yasadışı gösteri , pankart asma , afiş yapıştırma ve basın açıklaması türü eylemlere katıldığı görülmüştür.

Üniversite yönetimi tarafından yapmış olduğu eylemlerden ötürü idari soruşturma açılmıştır . Kızınız …‘ ya gerekli olan cezai müeyyide ( okuldan uzaklaştırma , okuldan atma vb . ) uygulanacaktır .

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve sarsılmaz düzenine yönelik olarak yürütülen faaliyetlere katılan kızınızın ülkeye zararı dokunacağı , gençlerimizin geleceğinin özellikle bu yaşlarda şekilleneceği , bu gibi art niyetli grupların elinde yetişen çocuklarımızın eğitim – öğretim ile ilgilenmeyip gelecek hayatlarının karardığı malumdur . Gençlik çağında kaybedilen yıllar en çok pişmanlık duyulan dönemlerdir . Bu bağlamda geç kalınmadan kızınıza sahip çıkmanız , ileride pişmanlık duymaması için hem kızınızın hem de sizin yararınıza olacaktır .

Kaynak: sendika.org

Facebook Twitter Email


Yorumlar (1)

 

  1. Eşref Bayraktar diyor ki:

    en komik kısmı, son paragraf..

    “..ÜLKEMİZİN… SARSILMAZ DÜZENİNE YÖNELİK OLARAK YÜRÜTÜLEN FAALİYETLERE…”

    :)

    madem “SARSILMAZ BİR DÜZENİN” var ve bundan eminsin, niye sağa sola mektup gönderiyorsun?

Yorum Yapın