Kalandar’ın Yeni Sayısı Çıktı..

| 21 Mayıs 2009

mayis-yeni-kapak11xxxxx1Kültür ve sanat dergisi KALANDAR’ın mayıs haziran sayısı çıktı. Genç bir kadroyla yayın yaşamına başlayan Kalandar, yerel dergicilikte ve dayanışma kültüründe çok önemli bir deney niteliği taşıyor.

KALANDAR dergisi , ebedi duruşun gereklerini önceleyen, çok sesliliği barındıran ancak her türlü gericiliğe, tutuculuğa, biatçılığa da cepheden karşı duruşuyla estetik-politik tavır alışı kriter gören inceliklere önem veren bir oluşumdur.

Ülkemiz sadece iktisadi değil, kültürel olarak da Emperyalist (Sömürgeci) politikaların kuşatması altındadır. Bu kuşatma sistemli olup insanımızı kendi kültürüne yabancılaştırmaktadır. Bu nedenle

KALANDAR insanımızı kendi kültürüne yabancılaştıran Emperyalist kültür politikalarının karşısındadır.

Yayın yaşamına Tonya’da başlayan KALANDAR DERGİSİ, Tonya’nın kültür, sanat, edebiyat, folklor değerlerini araştırma, inceleme ve tanıtma işleviyle birlikte, ülkenin çeşitli toplumsal sorunlarını da irdeleyen KALANDAR’ın, karşılaşacağı tüm sosyo-ekonomik zorlukları aşarak, uzun ömürlü bir yayıncılık sergilemesi, halkımızın gönlünde vazgeçilmez bir yer tutması, yöremizdeki sanatseverlerin temel beklentisidir.

Derginin e_posta adresi: tonyakalandardergisi@hotmail.com

Facebook Twitter Email


Yorumlar (4)

 

 1. Gökhan BAŞAKOĞLU diyor ki:

  Tonyalı arkadaşlarımıza başarılar.. Gerçekten çok güzel bir işe soyunmuşlar. umarım başarılı olurlar. Derginizin Tonya dışında bir dağıtım-satış ağı var mıdır? örneğin ben İstanbul’da yaşıyorum. Nasıl edinebilirim dergiyi?

 2. Ahmet M.Zehiroğlu diyor ki:

  Kalandarcı arkadaşlardan dergileri ile ilgili duyuruların dışında, Tonya ile ilgili yerel haberleri de bekliyoruz.
  Tonyalı hemşehrilerimizin her türlü dertlerine, sıkıntılarına, sevinçlerine aracı olmanızı, onların bu platformdaki sesleri olmanızı bekliyoruz.

 3. hasan Ali Tunç diyor ki:

  Muhteşem bir haber. Arkadaşlar, dergiye nasıl ulaşabiliriz. mutlaka ama mutlaka bu mailimi cavaplayın. iletişime geçelim.

 4. ismail diyor ki:

  başarılar. Peki dergiye nasıl ulaşabiliriz.

Yorum Yapın