“Marsis” Kadıköy Livane’de

| 18 Mayıs 2009

marsisGenç Karadenizli müzisynelerden oluşan adını Rize’nin Fındıklı ilçesindeki bir tepeden alan Marsis adlı grup, İstanbul, Kadıköy, Livane’de 22 Mayıs gecesi sevilen şarkılarını seslendirecek.

Korhan ÖZYILDIZ (vokal) : 1986 yılında Rizenin Fındıklı ilçesinde doğdu. Lise yıllarında izlediği ilk konserden sonra bir gitar alarak geri kalan hayatında müzik yapmaya karar verdi. Zamanla müzik üzerine yoğunlaşmaya başlayınca artık kaçınılmaz yolculuk fikri kafasına girmişti ve İstanbul yolu göründü. 2004ün ortalarında İstanbula geldi. Gelişinden yaklaşık 6 ay sonra memleketten de tanıdığı Ceyhunla birlikte Marsisi kurdu. Çalışmalarını Marsisle sürdürmekte.

Ceyhun DEMİR (kemençe) : 1979 yılında Giresun’da doğdu. Aslen Rize Fındıklı (Vi3e) li dır. Çocukluğu Giresun’da geçti. Müzik yaşamına 11 yaşında bağlama ile başladı. 23 yaşından sonra da babasının ısrarları üzerine Karadeniz kemençesine yöneldi. İ.T.Ü Müzik Teknolojileri Çalgı Yapım bölümü 4. sınıf öğrencisidir. Bununla birlikte boş zamanlarında atölyesinde enstruman yapımıyla uğraşmaktadır. Özellikle Karadeniz kemençesinin gelişimine yönelik çalışmaları vardır.

Mustafa Gökay FERAH (tulum) : 1986’da Rize’nin Pazar ilçesinde doğdu. Hemşin’de büyüdü. Tuluma babasının desteği ve kendi isteğiyle başlayarak, bireysel çabasıyla çalmayı öğrendi. Ezmoce, Karayel, Entu, Feluka, Gökhan Birben, Bayar Şahin gibi müzisyen ve müzik gruplarıyla çalıştı. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji bölümü 1. sınıf öğrencisidir.

Çağatay KADI (elektrik gitar) : 1976da Sakaryanın Karasu ilçesinde doğdu. Müziğe 93 yılında Edirnede başladı. 99 yılında İstanbula geldikten sonra caz gitaristi Rene Macaroğlu ndan armoni dersleri aldı. Reklam müzikleri, kısa ve uzun metrajlı film müzikleri yaptı. Çamurun 6 Ocak 2006 yılında yayınladığı ilk albümü ‘Bu Aşkın Izdırabını’ndaki şarkıların düzenlemelerini, albümün edit-kayıt-mixini üstlendi ve Halim Öylenin ‘mastering’ini yaptı.

Evren ARKMAN (bas gitar) : 1975 yılında izmitte doğdu. Müziğe 1990 yılında lisede kurduğu rock grubuyla başladı. Yaklaşık 12 sene boyunca çeşitli gruplarla Türkiyenin çeşitli yerlerinde 2000in üzerinde performans çaldı. Işık ve Gölge grubunun ‘zaman öper yaramızdan’ albümünün tüm düzenlemelerini, kayıtlarını yaptı. Bass, elektrik gitarlar ve klavyeleri çaldı. Müzik yaşantısına Marsiste bas gitar, Işık ve Gölgede elektrik gitar çalarak devam etmektedir.

Velican SAĞUN (perküsyon) : 1989 yılında İstanbul’da doğdu. Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde bağlama öğrencisidir. Çamur, Engin Gürkey Perküsyon Topluluğu, Engin Gürkey Ensamble ve Damt’ın çalışmalarında yer almıştır.

Yaşar Kadir BAŞ (davul) : 1984 Izmit dogumlu.2000 yilinda radyo programciligi yapan Y.Kadir,daha sonra reklam prodüktörlügü yapmaya basladi.Çesitli ajanslarda ve radyolarda çalisti.2001 yilinda müzik hayatina Galaksi production a bagli olarak Galaksi stüdyosunda basladi.2003 yilinda Kocaeli Büyükşehir Belediye Konservatuvarında egitimine devam etti.Burada Cem Akselden aldığı ileri davul teknikleri eğitimi ile stüdyo ve sahne hayatına davulcu olarak geri döndü. Y.Kadir,bir süre çesitli gruplar ile çalistiktan sonra Haluk Levent, Ahmet Karaferya, Ali Altay gibi Rock müziğin ileri gelenleri ile uzun süre çalıştıktan sonra piyasaya daha fazla ağırlık vererek birçok ünlü grup-sanatçıya eşlikçilik yaptı. 2008 yılı itibari ile müzik hayatına stüdyored bünyesinde devam etmektedir.

Tarih     :     22 Mayıs 2009
Saat     :     22:00
Yer     :     Livane Pub – Osmanağa Mahallesi Osmancık Sokak No:11 – Osmanağa Mahallesi Osmancık Sokak No:11 – Kadıköy /         İstanbul

Tel    :     0 216 414 40 96

Facebook Twitter Email


Yorum Yapın