Pazar Günü Evlenmek Yasak!

| 05 Ekim 2009

11Akp’li Tonya Belediyesi,  aldığı kararla ilçe merkezinde Pazar günü düğün yapılmasını yasakladı

Tonya Belediyesi’nin encümenleriyle beraber aldığı kararda şu görüşlere yer verildi: “Pazar günleri memurların, esnafın, belediye temizlik işçilerinin dinlenme günüdür. Cumartesi günü ilçenin pazarı olması nedeniyle halkın çoğu ilçe merkezindedir. Bu bakımdan düğünlerin Cumartesi günleri yapılması daha uygundur. Pazar günü düğün yapılmaması, zorunlu hallerde müzik sesinin dışarıdan duyulmaması, konvoy oluşturulmaması, korna çalınmaması, ayrıca 16.00′dan önceki saatlerde düğün yapılmaması, diğer günlerde ise 17.00′den önce yapılması kararlaştırılmıştır.”
Belediye Encümeni, 08 Eylül 2009 tarihli kararında düğün yapılan yerlerin gelen misafirleri ağırlayacak şekilde düzenlenmesini ve ilçenin imajını zedeleyecek uygulamalardan kaçınılması yönünde de uyarıda bulundu.
Encümen kararına uyulmaması durumunda işletme ve kurumlara 500 TL  para cezasının uygulanacağı bildirildi.

Vatandaşlarsa bu duruma büyük tepki göstererek, “Bu uygulama Akp’nin yasakçı zihniyetinin ürünüdür. Belediye, önce yapılması gerekenleri yapsın. Bütün işler bitti de sıra düğünlerimize mi geldi? Yollarımız çamurdan geçilmiyor. Sularımız çamur akıyor. Sokaklar pislik içinde. Caddeler de  arabalardan ve sokak köpeklerinden geçilmiyor.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Facebook Twitter Email


Yorumlar (1)

 

 1. Servet Küçükali diyor ki:

  Hahaha süper…
  Evet bence tabutla gömülmek de yasaklanmalı..
  Karadenizli yaşlıların (her ne hikmetse) tabutla gömülme sevdalarına da bir dur demeli yetkililerimiz..
  Ne cümbüş olur haa…
  Ayrıca Yetkililere sesleniyorum buradan, benim bir de Sümela Medrese ve Külliyesi procem var..
  Durmak yok yola devam.
  Tünelin giriş kısmına çok yaklaştık az kaldı.

Yorum Yapın