Filistin ve Ortadoğu Konferansı

| 12 Mayıs 2009

filistin_ve_ortadogu_istanbul_da_tartisilacak_20090510_085123Filistin Halkıyla Dayanışma Derneği, 16-17 Mayıs’ta Uluslararası Filistin ve Ortadoğu Konferansı düzenliyor. Ortadoğu’dan çok sayıda konuğun katılacağı konferans, Filistin ve Ortadoğu’yu anlamak için kaçırılmayacak bir olanak.

Filistin Halkıyla Dayanışma Derneği, Filistin’i anlamak ve anlatmak için 16-17 Mayıs’ta uluslararası bir konferans düzenliyor. Uluslararası Filistin ve Ortadoğu Konferansı Filistin ve Ortadoğu’dan konunun asıl muhatabı siyasi örgüt temsilcilerini bir araya getirmesinin yanı sıra Beş aya varan atölye çalışmaları ile de katılımcılarına Filistin’e Filistinlilerin gözüyle bakma şansını sunacak. Petrol-İş Sendikası’nın Altunizade’de bulunan Genel Merkezi’nde düzenlenecek olan konferansa çok sayıda uluslararası konuğun yanı sıra Türkiye’den de konunun uzmanı kişiler konuşmacı olarak katılacak.

Leyla Halid katılacak

Ortadoğu’nun özellikle Filistin’in emperyalistler tarafındın paylaşılması projelerinin ve politikalarının tartışmaya açılması, Filistin ve siyonizm hakkında bilinmeyenlerin aydınlatılması amacını taşıyan konferans, yok edilmeye çalışan bir kültürün izini sürmek isteyenlere Filistin’in yaşayan yüzünü gösterecek. Konferansa Filistin mücadelesinin simge isimlerinden, Leyla Halid’in yanı sıra FHKC, FDKC, Hamas gibi direnişin önderliğini yürüten örgütlerin siyasi temsilcileri, Filistin davasını inceleyen araştırmacı ve yazarlar da katılarak birikimlerini aktaracak.

Facebook Twitter Email


Yorumlar (1)

 

  1. Sabri sarı diyor ki:

    Filistin halkı dünyanın tüm ezilen halklarının onuru olmaya devam ediyor. Bugün Türkiye’de dahil tüm dünyada ezilenlere, yoksullara onursuzlaşma dayatılıyor. Ülkemizde de Tabiri caizse “köpekleşme” boyutlarına varan bu dayatmalara karşı koyabilen bir avuç insana ise maalesef olmadık eziyetler edilmekte.
    Tüm dünya Hakları Filistin Halkını örnek almalı bence.

Yorum Yapın