Başbakan’a Rize’de Protesto

| 13 Ağustos 2009

recep-tayyip-erdoganBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz gezisi protestolarla sürüyor. Başbakan Erdoğan, memleketi Rize’de protesto edildi

Dün Trabzon’un Araklı İlçesi’nde bir vatandaşın karnına yumruk atması haberleriyle gündeme gelen Başbakan bugün de memleketi Rize’de ekonomik kriz nedeniyle protesto edildi. Erdoğan, konuşmasında ekonomiden söz ederken dinleyiciler arasından bir kadın “Ekonomik kriz ne oldu sayın Başbakan?” diye bağırdı. Protesto karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Erdoğan, sessiz kalmayı tercih etti. Protestocu kadının sesini daha fazla yükseltmesi ve “Sayın Başbakan ekonomik kriz yok mu? ” diye bağırması üzerine alandaki kalabalıktan destek alkışları geldi.

Yapılan protesto karşısında şaşıran Erdoğan, önce protestocuları aşağılayarak ekonomik krizin tanımını bile yapamayacak aciz insanlar olduklarını söyledi ve “Kestiğin çayın parasını erken almaya başladığın için mi ekonomik kriz var? Bu paraları erken aldığınızdan dolayı mı krizden bahsediyorsunuz? Rize’de Çaykur’a birçok yavrumuz alındığı için mi ekonomik krizden bahsediyorsunuz?” diyerek tepki vermeye devam etti.

Facebook Twitter Email


Yorum Yapın