Kazım Koyuncu

| 09 Mayıs 2009

k_koyuncu_ozel_odul_2Kral TV Müzik ödülleri ve MÜ-YAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri ödül töreni 5 Mayıs akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlendi… Kazım Koyuncu’nun ödülünü kardeşi Niyazi Koyuncu aldı…

Müzik sektöründe yaşanan krize rağmen Kazım Koyuncu’nun albümleri satıyor ve o şarkıları ile yaşıyor.  Bu yıl 15.si yapılan Kral TV Müzik ödülleri ve MÜ-YAP Türkiye Müzik  Endüstrisi  Ödüller yarışmasında  Altın ödüller bölümünde Kazım Koyuncu “Dünyada Bir Yerdeyim” isimli albümü ile ödül aldı.

Niyazi Koyuncu:  Kazım Koyuncu’yu Kazım Koyuncu yapan yüreği sanatçı duruşu ve devrimci kişiliğidir

05 Mayıs 2009 Salı akşamı Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen törende Kazım Koyuncu adına ödülü alan kardeşi Niyazi Koyuncu aldı.

Behzat Uygur’un “o gönüllerde yaşıyor” direrek Kazım Koyuncu’dan söz etmesi üzerine salonda dakikalarca alkış sesleri yükseldi.  Niyazi Koyuncu ağabeyi Kazım Koyuncu ve yapımcısı Faruk Altın adına verilen plaketi aldıktan sonra yaptığı konuşmada “Kazım Koyuncu’yu Kazım Koyuncu yapan yüreği sanatçı duruşu ve devrimci kişiliğidir” dedi.

O ilkeli bir adamdı

Kazım Koyuncu’nun yapımcısı Metropol Müzik’in sahibi Kazım Koyuncu’nun ödüllendirilmesini değerlendirirken “o en büyük ödülü halkın yüreğinde yer ederek aldı” şeklinde belirtirken “İşine olan sadakati ve titizliğiyle beni şaşırttığını ve mahcup ettiğini söylediğimde Aldırma ya Faruk Altun’ dedi. Kazım bir kere adam gibi adamdı. O, sistem karşısında hiçbir zaman eğilmedi, yalakalık yapmadı. Eline fırsat geçtiğinde bile kendini maymuna çevirecek hiçbir programa çıkmadı. Öyle ilkeli bir adamdı dedi.

Haber ve Fotoğraflar: Fatih Sultan KAR

Serander.net’den alıntıdır.

Facebook Twitter Email


Yorumlar (1)

 

  1. Hasan Mutafoğlu diyor ki:

    KArdeşi Niyazi Koyuncu Kazım’ın farkını çok iyi ortaya koymuş.

Yorum Yapın