“Uslu Demokrasi”

| 26 Haziran 2009

salimmmHak-İş Başkanı Salim Uslu, 340 bin TL’lik Mercedes 320 S model makam arabası aldırdı. Hak-İş Başkanı Salim Uslu işçilerin ödediği sendika aidatlarıyla 340 bin TL’lik Mercedes 320 S model makam arabası aldırdı.

Uslu, “Konfederasyonumuza bağlı bir sendika bana bu arabayı hediye olarak almış. Güvenli arabaya binmek benim de hakkım. Bu kimi niye ilgilendiriyor hiç anlamıyorum” dedi. Posta gazetesinin haberine göre Uslu, “Ben arabanın fiyatını ve özelliklerini bilmiyorum” diye konuştu.

Bilineceği gibi bir süre önce Rize’ye gelerek Çaykur’da baskı, tehdit zoruyla örgütlenme çalışması içerisine giren Öz Gıda İş Sendikası işçiler üzerine akla hayale gelmeyecek baskılar uygulamasına rağmen demokrasiden bahsetmişlerdi. Yine o sendika Çaykur’da yeterli sayıya ulaşamadıkları halde masabaşında kağıt oyunlarıyla işçinin sendikasız kalmasını sağlamıştı. Şimdilerde ise Hak İş’e bağlı sendikaların örgütlü olduğu yerlerde işçiler sorunlarını anlatacakları bir sendikacı bulamazken Konfederasyon başkanı Salim Uslu, emeklerini sömürdüğü işçilerin parası ile 340 bin tl’lik araba binmekte. Bunun en çarpıcı örneği ise geçtiğimiz yıl Trabzon Fiskobirlik işçilerinin karşılaştığı sorunlardı. Öyle ki, Öz Gıda’nın örgütlü olduğu Fiskobirlikte çalışan emekçilerin feryat sesleri halen hafızalarda.

Başkanlar ve otomobilleri

İşveren örgütleri ile işçi sendikaları başkanları ve makam araçları ise şöyle:
* 1 milyon 200 bin üyeli TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu- Mercedes 500 S (2006 model).
* Türkiye İşveren Sendikaları Başkanı Tuğrul Kutadgobilik – Mercedes E-200 (2005 model).
* Türk-İş Başkanı Mustafa Kumlu – Audi A6 (2006 model).
* DİSK Başkanı Süleyman Çelebi Renault Megane (2006 model).

Facebook Twitter Email


Yorumlar (1)

 

  1. TURGAY diyor ki:

    Bunlar mı işçinin, çalışanın hakkını aradıklarını iddia ediyor, yıllardan beri sistemli bir şekilde kurulmuş olan bu sarı sendikalar işverenlerle birlikte, devletle birlikte hareket etmekten mutluluk duyuyorlar. Devletin zam olarak biz devrimcilerin ise sadaka bile diyemediği vermiş olduğu yüzde iki leri onaylayanlar bunlar değil mi, SSGS yasası meclisten geçerken sadece izlemekle yetinip sokağa çıkmaktan korkanlar bunlar değil mi, İMF ve ABD nin taleplerine ses çıkarmayanlar bunlar değil mi, kamu kurum ve diğer kurumlarda performans esaslı çalışmaya evet diyenler bunlar değil mi, sözleşmeli personel alımını isteyenler bunlar değil mi, ülkemizde işsizliğin hat safaya gelmesini kolaylaştıranlar bunlar değil mi ve niceleri… Evet değerli arkadaşlar Hak-iş gibi Kamusen gibi, Memursen gibi, Türkiş gibi sarı sendikalar sistemin bilerek yarattığı bizlerin, KESK ve DİSKİN önüne kurulmuş devlet güdümlü sendikalardır. Ama bizler bunları mücadelemizle alt etmesini çok iyi biliyoruz ve bunu da her zaman sokağa çıkmamızla gösterebiliyoruz. Bizler yani KESK ve DİSK hiçbir zaman bir kesimin sendikası olmadı, olmayacakta KESK ve DİSK sadece memur ve işçilerin sendikası değil işsizlerin, yoksulların, memurun, işçinin, esnafın, köylünün tüm halkın mücadele yeridir, tüm halkın sendikasıdır…. Bu halkın mücadelesi KESK ve DİSKTE başladı ve KESK ve DİSK le de devam edecek.. Büro Emekçileri Sendikası Ankara iş yeri baş temsilcisi Turgay

Yorum Yapın